#قصریک

یکی از روستاهای زیبا و با بافت قدیمی است که قسمت قدیمی آن در دامنه صخره های آتشفشانی بنا گردیده و قسمت جدید روستا بدلیل عدم مکان مناسب و بافت آتشفشانی در مکانی تپه ای روبروی قسمت قدیمی توسط دهیاری روستا تفکیک و بصورت منظم بنا گردیده است .
روستای قصریک حد فاصل هفتاد و پنج کیلومتری شهر ارومیه ،بیست کلیومتر شهر سرو و قسمت شمال شرقی روستای هشتیان قرار گرفته است .این روستای زیبا می تواند یکی از روستاهای طرح بوم گردی منطقه باشد .
اهالی روستای قصریک عمدتاً کشاورز و در کنار کشاورزی دامداری بصورت سنتی را نیز انجام می دهند .
قصریک از لحاظ امکانات رفاهی یکی از روستاهای محروم منطقه صومای برادوست می باشد .با اینکه از ابتدایی تاسیس دهیاری این روستا دارای دهیار و شورا بوده اما بدلیل عدم تخصیص سرانه کافی از طرف وزارت کشور با وجود تلاشهای زیاد دهیاری باز هم در پاره ای مسائل زیر بنایی فقیر باقی مانده است .
اهالی روستای قصریک از مهمان نوازترین اهالی بخش می باشند .لذا با جمعیتی کم همچنان با مهر و محبت در کنار یکدیگر زندگی خود را می گذرانند .
“ما نیز پیشنهاد می کنیم حتما از این روستای زیبا در فصول مختلف دیدن کنید .”

View this post on Instagram

#روستاگردی #صومای_برادوست #قصریک #deveragaryana_somaybradosta_urmiye_gondeGasrik #قصریک یکی از روستاهای زیبا و با بافت قدیمی است که قسمت قدیمی آن در دامنه صخره های آتشفشانی بنا گردیده و قسمت جدید روستا بدلیل عدم مکان مناسب و بافت آتشفشانی در مکانی تپه ای روبروی قسمت قدیمی توسط دهیاری روستا تفکیک و بصورت منظم بنا گردیده است . روستای قصریک حد فاصل هفتاد و پنج کیلومتری شهر ارومیه ،بیست کلیومتر شهر سرو و قسمت شمال شرقی روستای هشتیان قرار گرفته است .این روستای زیبا می تواند یکی از روستاهای طرح بوم گردی منطقه باشد . اهالی روستای قصریک عمدتاً کشاورز و در کنار کشاورزی دامداری بصورت سنتی را نیز انجام می دهند . قصریک از لحاظ امکانات رفاهی یکی از روستاهای محروم منطقه صومای برادوست می باشد .با اینکه از ابتدایی تاسیس دهیاری این روستا دارای دهیار و شورا بوده اما بدلیل عدم تخصیص سرانه کافی از طرف وزارت کشور با وجود تلاشهای زیاد دهیاری باز هم در پاره ای مسائل زیر بنایی فقیر باقی مانده است . اهالی روستای قصریک از مهمان نوازترین اهالی بخش می باشند .لذا با جمعیتی کم همچنان با مهر و محبت در کنار یکدیگر زندگی خود را می گذرانند . "ما نیز پیشنهاد می کنیم حتما از این روستای زیبا در فصول مختلف دیدن کنید ." @somaynews2 @emanjjjj @hd_tv_emanjjj

A post shared by sn_tv_emanj (@sntvemanjjj) on