صیاد نژاداحمد رئیس اداره آموزش و پرورش صومای برادوست ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه در روستای هشتیان به سخنرانی پرداخت.

0
8
نژاداحمد ریاست اداره آموزش و پرورش منطقه صومای برادوست در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه:
جامعه ای سعادتمند است که به سلاح علم و ایمان مجهز باشد.

گروه خبری صومای نیوز www.somaynews.ir

صیاد نژاداحمد رئیس اداره آموزش و پرورش صومای برادوست ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه در روستای هشتیان به سخنرانی پرداخت.

به گزارش صومای نیوز صیاد نژاداحمد ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه در روستای هشتیان با تشکر از “محمدی” مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی اظهار داشت: با توجهات مدیرکل آموزش و پرورش استان، تعداد مدارس کانکسی در سطح منطقه بسیار کاهش داشته و تعمیروتجهیز مدارس نیز نسبت به مدت مشابه پارسال در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی افزود: جامعه ای سعادتمند است که به سلاح علم و ایمان مجهز باشد و دین بدون علم ملعبه دست منافقان زیرک؛ و علم بدون دین همواره در انحراف بوده است. بنابراین وظیفه مربیان آن است که این دو بال را به طور موزون و هماهنگ در سوادآموزان تقویت کنند، تا از این طریق بتوانیم جامعه متعادل و سعادتمندی داشته باشیم.

این مقام مسئول در اهمیت مبارزه با بی سوادی خاطر نشان کرد: اهمیت مبارزه با بی سوادی بر کسی پوشیده نیست و کم و بیش تمام کشورهای جهان و به خصوص جوامع در حال توسعه از دیرباز به اهمیت این امر پی برده اند. جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به اهمیتی که برای امور آموزشی و فرهنگی قایل است، برنامه های گسترده ای برای مبارزه با بی سوادی به انجام رسانده است. تشکیل نهضت سوادآموزی و فعالیتها و موفقیتهای آن در صحنه های بین المللی شاهد گویایی بر این ادعاست. وی با اشاره به راه اندازی مرکز یادگیری محلی در این روستا افزود: تلاش گسترده و همگانی مردم و مسئولین آموزش و پرورش در کنارهم باعث پیشرفتهای روزافزون دانش آموزان در تعلیم و تربیت شده است.

صیاد نژاداحمد در ادامه به گزارش عملکرد یکساله و همچنین مجمع خیرین اداره آموزش و پرورش منطقه پرداخت و به تبیین سند تحول بنیادین پرداخت و خاطر نشان کرد: تمام اولویت من و همکارانم در آموزش و پرورش منطقه اجرای دقیق این سند میباشد.

در ادامه ماموستا شیدایی امام جمعه هشتیان نیز از زحمات شبانه روزی اداره آموزش و پرورش منطقه قدردانی کرده و تشکر از معلمان دلسوز را وظیفه همگانی دانست.

پس از اقامه نماز جمعه، صیاد نژاداحمد به پیگیری مشکلات آموزشی و تربیتی دانش آموزان این روستا پرداخت.