مهندس مجید میلان فعال سیاسی ارومیه خطاب به صدا و سیمای ملی اینگونه می نویسد

0
26

در سیاهی و تعفن و تاریکی داعش جهنم بالا می اید تا همه را خفه کند،

این روزها در آونگ و نوسان مداوم جنایتی شوم که بازوان پاندولش نژادپرستی و فاشیسم و سرعت نوسانش دردست شرق و غرب است، دنیای وجدانهای بیدار ماتم زده‌اند.

درگستره‌ی مظلومیتها بمبهای فسفری بر سر روژین معصوم فرومیریزد و همچون بی پناهان یمن و عراق و حلب و جزیر و میانمار…، خانه بر سر او و همسالانش خراب میشود وزیر خروارهاک سنگ و خاک مدفون میگردد و مادرش فریاد “هل من ناصر ینصرنی” سر میدهد وچون یاران حسین، یاریگری به وسعت تاریخ را به استمداد میطلبد، ولی زینبی نیست تا این یزید زمانه را رسوا کند و دراین غیبت غنیمت برای روسیاهان ، روح ننگین شمر با دیدن صحنه های نفرت انگیز تاریخ و بشریت در روژآوا، سرش را بالا میگیرد و جهان اسلام را مورد پرسش قرار میدهد که ایا من چنین کردم ؟

آری خون حلقوم روژین در اربعین ۹۸ یکبار دیگر روژاوا را به کربلا و عاشورا پیوند میزند تا زنان و دختران و مادران این طفلان معصوم برسم خلف معنوی خویش، روبه اسمان بنگرند و خدا را گواه بگیرند، در عصری که حقیقت بی دفاع شده بود انها مسوولیت خویش را انجام دادند و توانی بیش از این نداشتند و تکراری باشد بر این الگو و مدل حرکت عاشورا که اگر نمیتوانید ظالم را مغلوب سازید لااقل رسوا کنید.

شدت هولناک جنایت کشتارکودکان و سالخوردگان و پزشکان و پرستاران و کارگران نانوایی قامیشلو ،هرگز خواب مدعیان دینداری و حقوق بشری را آشفته نمی کند، اما شکی نیست که در آینده ای نه چندان دور نانهای به خون آغشته لکه سیاه داعش و پدرخوانده اش را تغیر رنگ خواهند داد وسیاهی به سبز و سفیدی مبدل خواهد گشت.
ودر مسلخی دیگر سه کودک در حال فرار همراه با نوزاد در آغوش مادر به بزم خونین بی پدران درحمام خون و اتشی که جنایتکار بپاداشته است مثله و جزغاله می‌شوند و جنایتکاران با تمام قساوت با پیکرهای سوخته بی پناهان سلفی می‌گیرند.

آنسوتر پیرمردان و پیرزنان بی سر باتمام قساوت و سنگدلی شوم زیر تانکها و نفربرها له می‌شوند،
چرا که مفتی و پیشوای داعشی‌اش فتوا داده که زخمی ها را بسوی مرگ رها کنید و برخلاف نص صریح قرآن اسرا را بکشید و در خصوص کودکان و زنان و سالخوردگان هیچ ترحمی نداشته باشید .
و من اخبار این جتایت را به صدا و سیمایی کشورم برحسب مسولیت شهروندی و اجتماعی‌ام گزارش می‌کنم که:هیولای درون چاه‌های سیاه نفت روژاوا و موصل و ربیعه و مریدان قلبهای سیاهتر دهان گشوده است و در این اندیشه‌اند، حتی آب فرات را هم در جنوب کشورم بخشکانند تا این آتش برافروخته همواره افروخته بماند و در این بحبوحه‌ی شوم، نخست از کودکانِ بی پناهان قربانی گرفته و آنها را می‌بَلعَد.

پازولینی از آرزوهای آرمانی و عملی نئو عثمانی با نسل کشی و جنایت و قساوت و فتواهای برخی مفتی های بی‌مقدار به ما هشدار می‌دهد که در اطراف کشور ما “جهنم روز به روز در حال بالا آمدن است” واگر کوتاهی کنیم به راستی، با نگون بختی تمام، شاهد عینیت این پیشبینی سیاه، به دست سرکرده داعش و بی تفاوتی خویش خواهیم بود.

لذا از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که اسم و عنوانش مزین به جمهوریت و برگرفته از حریت و آزادگی و اسلامیت است انتظار میرود همانطوریکه در رابطه با کشته شدن کودک مظلوم فلسطینی در بغل پدرش و کشته شدن دختر صلح طلب آمریکایی در غره توسط فاشیست های اسرائیل رسوایی و ننگ و روسیاهی قصابان صهیونیستی را افشا کرد. صحنه جنایت له کردن و زیر گرفت عمدی پیرزن کرد توسط تانک رژیم کودکش اردوغان (فیلم پیوست )را بعنوان نمونه‌ای از هزاران موارد مشابه افشا و رسوا کند تا افتخار گوشه‌ای از رسالت حضرت زینب در ایام عاشورا را نصیب خود کند.

برادران و خواهران هموطن، اکنون در صدای و سیما زمان آن رسیده است که ما آدمیان به حکم وجدان بیدار این – جنایت هولناک را برملا وافشا و رسوا کنیم ، فاجعه‌ای به این هولناکی را در اطراف خویش محکوم کنیم .همسایگانی که به جابجایی و دموگرافی منطقه و جایگزینی چچنها و ازبکها و ایغورها به جای کردها دل خوش کردند، یقین بدانند که اردوغان پس از موصل و ربیعه و … اگر بتواند برای شما هم برنامه تدارک دیده است.
بگذار همگان بدانند که گزیری بجز اینکه به “درمان گری” خود و دیگری بپردازیم، نداریم، اگر می‌خواهیم قربانی بعدی، باز از تبار ملی و انسانیِ ما، نباشد!
اقایان، خانمها مسئله، از حد هشدار، بسیار فراتر رفته‌است! جهنم بسرعت بالا می‌آید تا همه‌یمان را خفه کند.

متن نامه مجید میلان، فعال سیاسی اصلاح‌طلب ارومیه به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران