قارچ گانودرما در حال حاضر در سراسر جهان تولید می گردد. اما گیاه بومی آسیا و کشور چین است. البته خواص درمانی قارچ های تولید شده در آسیا و بخصوص ایران بسیار بالاتر از سایر کشورهاست. مصرف این قارچ ها سابقه تاریخی و باستانی طولانی بیش از پنج هزار سال دارد. در ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تصاویر این قارچ بر روی ظروف، جواهرات و غیره حک شده و هم اکنون موجود است. از این قارچ در چین و ژاپن تحت عنوان اکسیر جوانی ابدی، گیاه معجزه آسا، گیاه جاودانگی و حافظ سلامتی نام برده اند. این قارچ در چین و ژاپن غذای امپراطوران و پادشاهان بوده است.

0
15

مشاور درمانی قارچ گانو درما

گانودرما:بهترین قارچ با خواص دارویی اعجاب انگیز در جهان که به اکسیر جوانی معروف است. به گزارش صومای نیوز با توجه به نظر سنجی بین تعدادی از مخاطبین گروه خبری صومای نیوز در این رابطه با یکی از مشاورین این محصول گفتگوی را داشتند که در این گفتگوکه با یکی از مشاورین این محصول انجام گرفت توضیحاتی را در این خصوص بشرح زیر ارائه دادند .

قارچ گانودرما در حال حاضر در سراسر جهان تولید می گردد. اما گیاه بومی آسیا و کشور چین است. البته خواص درمانی قارچ های تولید شده در آسیا و بخصوص ایران بسیار بالاتر از سایر کشورهاست. مصرف این قارچ ها سابقه تاریخی و باستانی طولانی بیش از پنج هزار سال دارد. در ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تصاویر این قارچ بر روی ظروف، جواهرات و غیره حک شده و هم اکنون موجود است. از این قارچ در چین و ژاپن تحت عنوان اکسیر جوانی ابدی، گیاه معجزه آسا، گیاه جاودانگی و حافظ سلامتی نام برده اند. این قارچ در چین و ژاپن غذای امپراطوران و پادشاهان بوده است. در چین و طی سالیان متمادی قارچ گانودرما به عنوان اکسیر سنتی در درمان انواع بیماری ها شناخته شده بود و کلیه متون طب سنتی چین از این قارچ نام برده و آن را برای درمان انواع بیماری ها بدون عوارض جانبی موثر می‌دانند.

 چه محصولاتی از قارچ گانودرما تولید میشوند ؟

قارچ گانودرما

قارچ گانودرما لوسیدوم در کشورهای مختلف تولید می شود امروزه مردم استقبال بی نظیری در استفاده از محصولات تهیه شده از این قارچ دارند. محصولاتی مانند مکمل های غذایی، نوشیدنی ها، محصولات آرایشی-بهداشتی و محصولات دارویی از این دست هستند. به طور کلی در اغلب کشورها انواع چای، قهوه، محصولات آرایشی و بهداشتی، کپسول های پلی ساکاریدی و درمانی و پودر میسیلیوم تولید می گردد.

چرا مصرف قارچ گانودرما در قهوه توصیه می شود؟

(در حالی که FDA -سازمان غذا و داروی آمریکا- در حال حاضر هیچگونه عوارض جانبی از این قارچ را به رسمیت نمی شناسد) با مصرف قارچ گانودرما به تنهایی بیشتر از ۶ ماه تا یکسال عوارضی را در بعضی از افراد نشان داده است. با تحقیقات بیشتر در این مورد دریافته‌اند که اثرات درمانی این قارچ با قهوه بسیار بیشتر بوده و خواص آن زودتر جذب می گردد. با انجام تحقیقات گسترده ای در طب سنتی دریافتند که در طب چینی این قارچ همراه با قهوه و چای مصرف می گردیده است. ترکیب قهوه با قارچ گانودرما یا به اصطلاح قهوه گانودرما نه تنها خوشمزه تر است بلکه تحقیقات نشان می دهد که این قهوه دارای خواص درمانی بیشتری بوده و همچنین بی خوابی و خستگی را درمان می‌کند. این نکته قابل ذکر است که خاصیت های درمانی ذکر شده را نه تنها چند برابر کرده بلکه بیماری های دیگری را نیز درمان می کنند و همچنین بیماریهای ناشی از باکتری، همچون عفونت مجاری ادرار، تولید نشانه های ناراحتی مانند دفع ادرار دردناک، گرفتگی در قسمت تحتانی شکم و تب را نیز درمان می کند. نوشیدن قهوه گانودرما سبب جلوگیری از بیماری پارکینسون گشته و اگر از بی‌خوابی رنج می‌برید نوشیدن قهوه گانودرما به شما در داشتن خوابی طولانی تر و بهتر کمک میکند و در کاهش بیماری خستگی مزمن بسیار موثر است. بعد از تحقیقات انجام شده در کشور ما دریافتیم که در گونه های ایرانی قارچ گانودرما نسبت به سایر گونه های کشف شده دارای پلی ساکاریدهای بیشتری بوده که ارزش دارویی بالاتری دارد و مصرف آن میتواند فواید بیشتری به بدن برساند. این قارچ دارویی به صورت خودرو در جنگل های شمال ایران رشد میکند. اگرچه ضرورت کشت آن به میزان گسترده و افزایش تولید و استفاده از محصولات و مشتقات آن در سطح جامعه احساس می شود. با توجه با نتایج به دست آمده در رابطه با فواید گونه های رشد یافته این قارچ در ایران، به نظر می رسد بستر مناسبی جهت کارهای بیشتر در این زمینه و فراهم نمودن موجبات صادرات این قارچ و محصولات آن به خارج از کشور وجود داشته باشد.

خواص قارچ گانودرما :

گانودرما لوسیدم قارچی چند هزار ساله است که مصرف دارویی دارد. شرقی ها معتقدند که این قارچ نماد زندگی شاد، شانس، سلامتی و طول عمر و حتی جاودانگی است. این قارچ در طب گیاهی، بعنوان تقویت کننده سیستم ایمنی شهرت دارد. از جمله خواص دارویی این قارچ بسیار ارزشمند می توان به درمان سرطان معده، هپاتیت B ،A و C ،آرتروز، دردهای عصبی، بیخوابی، برونشیت، زخم معده، فشار خون، کلسترول بالا، ورم مفاصل، تنگی نفس و آسم، تقویت حافظه، بیماری های کلیه و کبد، آلرژی، کاهش قند خون و تسهیل گردش خون از طریق مهار کردن چسبندگی پلاکتها اشاره نمود. این قارچ خاصیت ضدسرطانی دارد و در کنار روش های درمان رایج سرطان مانند شیمی درمانی و پرتو درمانی موجب تسکین درد، طول عمر بیشتر و بهبود کیفیت زندگی بیماران می شود. بهترین روش اثربخشی گانودرما ترکیب آن با قهوه است زیرا کافئین