متنی به بهانه هفته وحدت از فعال سیاسی و مدنی ارومیه ، مجید میلان

0
16

جناب اقای دکتر محمد مهدی شهریاری استاندار محترم استان آذربایجانغربی طبق معمول با ادبیات زیبا و بیان شیرین و شیوا وبا منش و بزرگواری مردان دردمند و خیرخواهانه ، هفته وحدت را تبریک گفتند. بنده هم به نوبه خود، ضمن سپاس بابت این سیرت نیک و ارج نهادن به اقدام ایشان و همه عزیزان هم نیت، تبریک متقابل خدمت آن بزرگوار عرض نموده و موارد ذیل را هم در ادامه بیانات آن استاد فرزانه، به استحضار میرسانم:

جناب اقای استاندار
وجود جشنهای وحدت بخش درنفس خود قدمی میمون و مبارک است و شیرینی معنوی و مجازی آن البته صد چندان،
اما به یقین حضرتعالی هم منصفانه تائید خواهید فرمود که وحدتی ماندگار و سازگار با روح هر انسان آزاده و اندیشمندی خواهد بود که بر اساس تفاهمي متکي بر معيارهای دمکراتيک، مدرن و حياتي همزيستانه پايه‌ريزي شود. همانطوریکه قبلا هم بارها عرض کرده‌ام وحدتی مشترک در تمام جنبه هاي اجتماعي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي؛ میتواند روح جامعه مدنی و دینی را سیقل دهد و جلا ببخشد.
لازمه وحدت و اتحاد معنی‌دار جامعه، بخصوص استان ما، زدايش آثار مخرب روابط قبلي است تا زخم‌های کهنه این همیشه نگین ایران عزیز التیام یابد، ترکيب اقتدار سیاسی و اجتماعی و مدنی استان ما با متدها و روش‌هاي علمي و مثمرثمر صورت بگیرد. اين وظیفه خطیر نيز، عمدتٲ بر دوش روشنفکران و آگاهان مسايل دینی و سياسي و اجتماعي و بخصوص حاکمان و دست اندرکاران است، دراین صورت است که الگوي وحدت بخش با هم زيستن و با هم بودن فرهنگ‌ها و قومیت‌ها و مذاهب ازشکل به پیکره روح دار مبدل خواهد شد

با احترام مجید میلان