وزارت امور داخلی اقلیم کردستان در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرد که اصابت موشک ها دراقلیم کردستان هیچ گونه خساراتی به دنبال نداشته است.

0
5

اطلاعیه وزارت امور داخلی اقلیم کردستان در خصوص حملات موشکی

وزارت امور داخلی اقلیم کردستان در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرد که اصابت موشک ها دراقلیم کردستان هیچ گونه خساراتی به دنبال نداشته است.

به گزارش صومای نیوز به نقل از کردپرس، بامداد امروز چهارشنبه ۱۸ دی /۸ ژانویه، پایگاه های نظامیان آمریکا در عراق و اقلیم کردستان، در پاسخ به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و جمعی از هم رزمان وی، هدف حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت.

رسانه امنیتی عراق اعلام کرد که در حملات موشکی مذکور  ۱۷ موشک به پایگاه عین الاسد  اصابت کرده که دو موشک به غرب شهر هیت اصابت کرده  و ۵ موشک نیز به سوی پایگاه هوایی حریر در نزدیکی اربیل و محل استقرار نظامیان آمریکا شلیک شده که یک موشک به نزدیکی فرودگاه اربیل و یک موشک نیز به ۲ کیلومتری مرکز منطقه بردرش( واقع در جنوب شرقی استان دهوک اقلیم کردستان) اصابت کرده است.

شبکه تلویزیونی روداو گزارش داد که وزارت امور داخلی اقلیم کردستان در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرده که اصابت موشک ها در اقلیم کردستان هیچ گونه خسارت و یا زیانی را به دنبال نداشته است.

در این اطلاعیه هیچ اشاره ای به دیگر جزئیات مربوط به این حملات موشکی نشده است.

لازم به ذکر است، سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق (حشد الشعبی) به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در حمله هوایی نیروهای آمریکایی در مسیر فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.