مرزها را اینگونه تعبیه و یا تعریف کرده اند .حتی مرگ هم مخالف تردد است

0
13

کوران زخم ها بر تن دارد اما بوران ناجوانمردانه می بلعد….

روستای کوران واقع در نقطه صفر مرزی منطقه صومای برادوست ارومیه بدون منطقه پوشش برای کشاورزی و فقط مکانی برای دامداری می باشد که با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰ نفر یکی از روستاهای بزرگ دهستان صومای جنوبی می باشد .

اهالی این روستای مرزی هرساله شاهد از دست دادن فرزندان خود در مرزها می باشند که عدم اشتغال و درآمد کافی در روستا و منطقه موجب بروز این واقعه ناگوار می شود .
بارها مسئولان شاهد تحویل گرفتن جسد های بیجان جوانان این روستای مرزی از دولت ترکیه و یا در مرزها بوده که متاسفانه هنوز هیچ اقدامی جهت جلوگیری از این امر انجام نداده اند.
با شنیدن این گونه خبرها و یا گزارش از سوی اهالی به مراجع نظامی ،بخشداری و نیروهای امدادی هرکدام به نوبه خود اقدامات لازم جهت بررسی موضوع را انجام داده و تلاش می کنند حتی الامکان در محل بروز حادثه حضور یابند اما جای تاسف دارد که بلافاصله بعد اتمام ماموریت و سرانجام حادثه همه چیز به فراموشی سپرده می شود .
شاید من نویسنده مطلب فقط گوشه ای از این نگرانی را درک کرده باشم اما اگر چند لحظه کنار پدر ،مادر و یا خانواده های داغ دیده اگر درنگ کنی حتما به عمق فاجعه پی خواهی برد که این درد چقدر سنگین و برای خانواده و اهالی آن روستا سخت است .
بارها از سوی مقامات جهت تردد گوشزد شده است که گذر از مرزها ممنوع می باشد اما بیکاری و اجبار زندگی به گونه ای انسان را وادار می کند که هر خطری را به جان بخرد .
شاید اگر امروز ورود و خروج از مرزها از سوی مسئولین ساماندهی می شد و اجبار به تردد غیر مجاز را پایان می داد شاهد از دست رفتن جوانان نباشیم .
انتظار داریم مقامات استانی ،شهرستانی،منطقه ای این امر را بیشتر مورد توجه قرار دهند و اقدامات لازم را در این مورد انجام دهند تا بیشتر شاهد از دست رفتن جوانان و معضل بیکاری اهالی نباشیم .

محمدعلی علیزاده /انتهای پیام